X
Dodawanie obiektów odbywa się
poprzez serwis główny Infoturystyka.pl Aby dodać obiekt przejdź dalej Dalej
Bazę noclegową dostarcza Serwis

Witów zaprasza

Witów

Witów to turystyczne miasto na Podhalu odwiedzane przez turystów z całej Polski.


Jego bliskość z Zakopanym oraz stacja narciarska Witów SKI z największym snowparkiem na Podhalu sprawia że Witów szczególnie Zimą jest bardzo atrakcyjnym miejscem na wypoczynek. Witów noclegi  to idealne miejsce na urlop w pokojach gościnnych, kwaterach, pensjonatach, domkach.
Spokój i cisza to wielkie atuty tego regionu, dlatego wszytkim którzy pragną odpocząć od miejskiego zgielku polecamy to miejsce. Będąc w Witowie warto odwiedzić dolinę chocholowską. 
Wieś Witów powstała już około XVII wieku, a jej nazwa pochodzi od nazwiska żyjącego w tym czasie Stanisława Witowskiego, starosty nowotarskiego. O Witowie stało się głośno XIX wieku za sprawą 40-letnich procesów dotyczących przynależności lasów leżących na terenie wsi, co po krwawych epizodach skończyło się przyznaniem dóbr góralom. Od tamtej pory Witów jest coraz bardziej znany i stał się dość popularną miejscowością letniskową bogatą w naturalne walory.
Większość obszaru wsi objęta jest ochroną Tatrzańskiego Parku Narodowego, w jej granicach znajdują się Dolina Lejowa oraz największa w Polskich Tatrach Dolina Chochołowska. Warto nadmienić, że sam Witów jest położony na wysokości wahającej się od 800 do 900 m n.p.m. obejmuje również najwyższy szczyt podtatrzański, jaką jest Magura Witowska o wysokości 1231 m n.p.m. a także najwyższy szczyt polskich Tatr Zachodnich, czyli Starorobociański Wierch wznoszący się na 2176 m n.p.m.
W Witowie zobaczyć można kilka ciekawych, zabytkowych obiektów stanowiących przykłady budownictwa ludowego. Wymienia się wśród nich stary, drewniany budynek remizy strażackiej położony przy głównej trasie, drewniany kościół pw. Matki Boskiej Szkaplerznej który należy do Małopolskiego Szlaku Architektury Drewnianej i otoczony jest ogrodem. Witów dba również o miłośników sportów zimowych, dla których przygotowanych zostało kilka wyciągów i ośrodek narciarski ze snowparkiem. Ponadto otoczenie Witowa świetnie nadaje się do uprawiania narciarstwa biegowego, a liczne pagórki przyniosą wiele zabawy dzieciom zjeżdżającym na sankach.